top of page

Sušice město

Susice-namesti-kasna.jpeg
Sušice, město často nazývané „Brána Šumavy“, leží v nadmořské výšce 465 m mezi dvěma vrchy, Svatobor a Stráž. Bývalé královské město se rozprostírá po obou březích kdysi zlatonosné řeky Otavy.

 

Vzdálenost: 16 km, 15 minut. Cesta: Kašperské Hory -> Dlouhá ves -> Sušice
Cíl: GPS 49°13'51.906"N, 13°31'13.138"
 

Památky, zajímavosti

Kaple Anděla Strážce "Andělíček" – Skoro odevšad v Sušici dohlédnete na kapli Andělíček, která stojí na vrchu Stráž. K Andělíčku můžete jít procházkou lesem pěšky nebo dojet autem přímo nahoru. Odměnou vám bude překrásný výhled na celou Sušici a okolní lesy.

Rozhledna Svatobor – Celková výška rozhledny činí 871 m n. m., má 182 schodů a je odtud krásný výhled na Šumavu. Přístup je možný pěšky (po červené značce), autem a pro zdatné sportovce i na kole.

Náměstí – Dominantou je renesanční radnice s radniční věží, která je přístupná veřejnosti. Před radnicí se nachází kašna z roku 1783. V rohu náměstí můžete navštívit muzeum Šumavy s rozsáhlou expozicí sirkařství (známé sirky ze SOLO Sušice), královstvím skla, archeologickými sbírkami a mechanickým betlémem.

Ostrov Santos – Odpočinkové centrum s dětským hřištěm, ohništěm, občerstvením.
 

Sportovní vyžití

Řeka Otava – Možnost půjčení kánoí. Úsek řeky je vhodný i pro naprosté začátečníky.  

Offpark – Adrenalinové centrum u řeky Otavy hned vedle dětského hřiště Fuferna. Offpark nabízí lanové centrum v korunách stromů, skákací boty, tarzaní skok přes řeku Otavu, sjezd Svatoboru na terénních koloběžkách, rafting, lezecká stěna, zážitkové lety, paragliding a spostu dalších atrakcí.

Cyklostezka – Pro cyklisty i in-line bruslaře je v Sušici nově otevřená cyklostezka, která vede prakticky od začátku Sušice na nádraží přes centrum, okolo ostrova Santos lesem dále až skoro do Dlouhé vsi. Okolo cyklostezky se nachází dětská hřiště a možnosti občerstvení.
 

Nákupní možnosti

V Sušici se nachází celkem 5 supermarketů (Tesco, Albert, Penny, Lidl, Billa), menší obchůdky na náměstí, 3 lékárny a 4 benzínové pumpy. 

bottom of page