top of page

Hrad Rabí

rabi-hrad.jpeg
Rabí je nejrozsáhlejší česká hradní zřícenina, jež se může pyšnit jedním z nejvyspělejších obranných systémů své doby v Evropě.

 

Popusťte uzdu své fantazii a nechte se unášet svými zjitřenými pocity - možná budete překvapeni, co vašim očím bylo dosud za kamennými zdmi skryto. Neváhejte a přijeďte navštívit sídlo jednoho z nejmocnějších rodů pozdně gotických Čech, pánů z Rýzmberka. Ostatně je vám známo, v jakých místech a proč přišel nejznámější husitský vojevůdce, Jan Žižka z Trocnova, o svoje jediné zdravé oko? Máte představu, jaký výhled skýtá pohled z hradní věže? Proč se okolnímu kraji říká už po staletí prácheňský, či jak hluboká je hradní studna?
 

Nejen na tyto otázky naleznete odpovědi na dvou prohlídkových trasách. Letní sezona je navíc obohacena o další doprovodné programy. Pořádají se zde kulturní akce, zcela ojedinělý je projekt hradní Včelnice, příjemně strávený čas nabízí rovněž některá z výstavních prostor hradu či hradního kostela Nejsvětější Trojice. To všechno zvíte - za mihotavého svitu svíce - při prohlídce hradních chodeb Rabí a možná mnohem více…

Otevírací doba

duben: soboty a neděle 10:00 - 16:00
květen: denně mimo pondělí 9:00 – 16:00
červen – srpen: denně mimo pondělí 9:00 – 17:00
září: denně mimo pondělí 9:00 – 16:00
říjen: soboty a neděle 10:00 - 16:00


Jak na hrad

  • Autem

  • Autobusem

  • Vlakem  Optimální je se dostat do zastávky Žichovice (trať Horažďovice předměstí - Klatovy). Po té pěšky po silnici 3 km (cca 45 minut) po žluté nebo po pěšině 2 km (cca 30 minut). Pěšina vede přes koleje a po proudu řeky přes jez, až k ocelovému mostu přes řeku, dále po žluté na hrad.

  • Na kole  Po cyklistické stezce 2084. Kola je možné uložit na stojanech parkoviště u obecní kašny nebo před hotelem Atawa - ovšem je nutné je uzamknout.

  • Lodí :-)  Na hrad se dostanete po řece Otavě z obcí Rejštějn nebo Radešov, které se nacházejí pod Kašperskými Horami. Lodě je možné zanechat u mostu na trase Rabí – Žichovice.

bottom of page