top of page

Aktivity a okolí

Šumava a Pošumaví nabízí jedinečné podmínky k prožití dovolené plné zážitků. Můžete se kochat přírodou, najít sami sebe nebo si třeba i vyzkoušet meze svých možností. Ať už se rozhodnete proniknout do fascinujícího světa hor po svých nebo se tam pohodlně vyvézt lanovkou, čekají vás nezapomenutelné zážitky z objevování sytě zelených lesů a teplých jezer s průzračně čistou vodou. To, že je Šumava turistickým rájem je pravdou a každý kdo má v oblibě procházky, tůry a toulky by to měl zkusit. Snadnější i náročnější trasy a výlety nabízí Šumava a pošumaví kam se jen podíváte.

Tipy na výlety za přírodními zajímavostmi
a historickými památkami

Tyto destinace jsou ovšem jen zlomek toho, co můžete na Šumavě vidět a zažít...

Celá Šumava i oblast šumavského podhůří je protkána sítí turistických tras, cyklotras i lyžařských stop, které návštěvníky zavedou na krásná a zajímavá místa. Trasy jsou v terénu velmi dobře značené a zakreslené v novějších vydáních turistických map. My jsme pro Vás vybrali ta zajímavá místa, která byste při návštěvě Šumavy opravdu neměli minout.

Díky velkému geologickému stáří  Šumavy a rozlehlým šumavským pláním nejsou výstupy tak prudké, a proto je většina tras dostupných všem věkovým kategoriím.  Na své si přijdou všichni, kteří si chtějí aktivně odpočinout. Krátké, příjemné a nenáročné procházky, třeba i s kočárkem, náročnější výlety i  celodenní putování šumavskou přírodou, po lesních pěšinách i šumavských pláních, to vše je na dosah ruky. A ještě si můžete vybrat – pěšky, na kole, na koni, v zimě na běžkách…

Lyžařský areál
horské kolo

Cykloturistika

Všude kolem jsou různé obtížné druhy cyklotras. To, že je Šumava cyklistickým rájem je pravdou a každý, kdo má kolo v oblibě by to měl zkusit. Snadnější i náročnější trasy a výlety pro kolo nabízí Šumava a Pošumaví kam se jen podíváte. Tipy si můžete najít na : sumavanet.cz nebo pak na cestujemesumavou.cz

Zimní sporty

Lyžování

Přijďte si zalyžovat do lyžařského areálu Zadov. Areál se skládá ze dvou areálů. První areál Zadov - Churáňov je zaměřený na sjezdové lyžování a na svoje si zde přijdou i milovníci snowboardingu. Areál Zadov – Churáňov obsahuje celkem 7 sjezdovek (4,5 km, 2 lanové dráhy, 5 lyžařských vleků, dětský koberec). Část areálu je uměle zasněžována, takže se nemusíte bát, že by Vám počasí zkazilo zábavu. 

Turistika

Šumava měla ještě v minulém století místa, kam nevkročila lidská noha. Posléze se zjistilo, že zde jsou pralesy s neobyčejně mohutnými smrky, jedlemi a buky. Nejzachovalejším z nich je Boubínský prales.

Rašeliniště jsou v centrální části Šumavy nazývány slatě. Vznikla na přelomu poslední doby ledové a doby poledové (zhruba před 9.000 - 10.000 léty), pro svůj vznik nalezla rašeliniště na Šumavě ideální podmínky. 
Navštivte Jezerní slať, Chalupská slať, Tříjezerní slať.

Pauzu

Koloběžky

Užijte si adrenalin ve sjezdech, krásné výhledy i rodinnou zábavu. Sjeďte z Kobyly od horní stanice lanové dráhy dolů k parkovišti za dvě minuty jako blesk po bývalé sáňkařské dráze, nebo se vydejte na výlet až na Zlatou Studnu a nebo si zajeďte do Lanového parku a na občerstvení do restaurace U Horejšů...

www.lazadov.cz

crussis_023.jpeg
Lanový kurz v letním táboře

Lanový park

Zajdete se protáhnout do lanového parku, kde si vyzkoušíte lezení ve výšce stromů a zdokonalíte si svou obratnbost.

www.lazadov.cz

kultura-hasic-museum.jpeg

Muzea a kultura

Navštivte tyto muzea v okolí a zažijte trochu kultury a historie.

 

POŠUMAVSKÉ HASIČSKÉ MUZEUM STACHY


MUZEUM VIMPERK

ŠUMAVOUSŮV ZVĚŘINEC VIMPERK

 

další tipy na výlety

 

 

bottom of page